Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Mis on Pressinõukogu?

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub lugejatele, kuulajatele ja vaatajatele võimaluse leida meediaga vastuollu sattunult kohtuväliseid lahendusi. Tegu on laiapõhjalise koguga, kuhu peale ajakirjanduse esindajate on kaasatud isikud meediavälistest sektoritest. Kokku on Pressinõukogus kümme liiget.

Pressinõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad lugejatelt ajakirjanduses ilmunud materjalide kohta (täpsemalt on kirjas statuudis). Võrreldes kohtuga on Pressinõukogu menetlus kiirem ja tasuta. Pressinõukogu loodi 2002. a Eesti Ajalehtede Liidu poolt.

Pressinõukoguga on ühinenud lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele Delfi, Rahvusringhääling, Kanal 2, TV3, BNS, raadio Kuku, Tallinna TV, ajaleht Pealinn ja ajaleht Stolitsa. Samuti on liitunud ajakirjad Naisteleht, Nipiraamat, Kodukiri, Käsitöö, Ristik, Kalale, Tiiu, Mood ja Eesti Ajalugu ning tehnikaportaal Accelerista.

Pressinõukogu kuulub Euroopa Sõltumatute Pressinõukogude Liitu (AIPCE, Alliance of Independent Press Councils of Europe).

 

» Ajakirjanduse eneseregulatsiooni areng Eestis alates 1990. aastast

» Soovitused ajakirjanikule korruptsiooniohust hoidumiseksPressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele