Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogu valis aseesimehe ja sai kaks uut liiget  

Tallinn, 2. veebruar 2018. Pressinõukogu valis eile, 1. veebruaril toimunud koosolekul aseesimeheks Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe ja endise kohtuniku Helve Särgava, Eesti Ajalehtede Liidu nõukogu nimetas aga eelmisel nädalal toimunud koosolekul Pressinõukogu uuteks liikmeteks Saarte Hääle vastutava väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siineri ja Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juhi Tarmo Vahteri.  

Pressinõukogu koosseis alates tänasest on: Lääne Elu peatoimetaja Andrus Karnau (esimees), Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees ja endine kohtunik Helve Särgava (aseesimees), advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Viive Kaur, Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk, Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson, Saarte Hääle vastutav väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siiner ning  Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter.   

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutelul ei osale.

Eesti Ajalehtede Liit nimetab Pressinõukogu liikmed kaheks aastaks. Vastavalt statuudile võib liikmeksoleku aega pikendada ühe tsükli ehk kahe aasta võrra. 

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Eesti Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, Tallinna TV, BNS, TV3 ning ajalehed Pealinn ja Stolitsa.


EALL

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele