Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Aasta pressivideo nominendid 2016 on selgunud 

Tallinn, 30. jaanuar 2017. „Aasta pressivideo 2016” konkursi raames valiti 27. jaanuaril ligi kuuekümne töö hulgast välja kolm nominenti.

Nominendid on Delfi video “Superkuu tõus Tallinna kohale”, mille autorid on Madis Veltman ja Hendrik Osula, Virumaa Teataja video “Teekond läbi põrgu” pardiema ja poegade teekonnast läbi liikluse teise tiiki, mille autor on Meelis Meilbaum ja Delfi Sensori videolugu “Millised šansid on keskmisel Eesti mehel saada politsei eliitüksusesse?“ autoriteks Mark Šandali ja Mihkel Tamm.

https://www.epfl.ee/wordpress/2017/01/27/aasta-pressivideo-2016-nominendid-on-selgunud/

Žüriis osalesid esimehena Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja saatejuht Indrek Treufeldt, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap ning operaator Urmas Pardlane.

Žürii nentis üksmeelselt, et järjest rohkem on, mille seast valida ning viimasel aastal on veebis järjest rohkem sisu või huvitavaid vahetuid leide. Oskus lugu jutustada ja videos edasi anda on kasvanud ning selle üle tunti rõõmu.

Samas märgiti ka ära, et heast teemast ei olnud osatud videotehniliselt üle käia. “On näha, et kohati puudub oskus märgata ja näha,” kirjeldab žürii esimees Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja saatejuht Indrek Treufeldt. Tema sõnul on võrreldes varasemate aastatega tase oluliselt tõusnud.

Selle aasta eripäraks oli see, et näha oli hulgaliselt droonivideoid ning videos mitmekülgsemat kasutust, mitmetel videotel oli kasutatud loo jutustamise elemendina mitte pealeloetud teksti, vaid teksti video peal.

Urmas Pardlane märkis “Mõnda asja on üle ekspluateeritud. Kui sul on droonikaadreid, siis sa paned neid liiga palju sisse”.

Postimees online´i juht Aivar Reinap märkis, et see aasta oli vähem uurivaid videolugusid. “Oleks hea kui ka veebis tuleks ajakirjandus järgi, see on ikkagi ju ajakirjanduskonkurss”, märkis Reinap.

Konkursile saadeti nii klassikalisi videoid uudistesündmustest, reportaaže ning ka olemuslugusid. Töid esitasid nii online-väljaannete toimetused, aga ka üleriigilistes väljaannetes töötavad foto- ja videoreporterid ning maakonnalehtede väljaannete töötajad.

Konkurss “Aasta pressivideo” toimus tänavu kolmandat korda ning võitja kuulutatakse välja ja preemia antakse üle 3.märtsil toimuval pressipeol Tallinnas Õpetajate Majas.


Eesti Pressifotograafide Liit
EALL

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele