Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressisõber on Tarmo Soomere ja pressivaenlane Mihhail Korb 

Tallinn, 6. detsember 2017. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) liikmeslehtede peatoimetajad valisid täna toimunud aastakoosolekul pressisõbraks Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere ja pressivaenlaseks riigihalduse ministri ametit pidanud Mihhail Korb.

Tarmo Soomere pressisõbraks valimise puhul märkisid toimetused, et ta on avanud avalikkusele Teaduste Akadeemia aknad ja uksed. Lisaks on Tarmo Soomere väga hea suhtleja ning on teinud palju teaduse populariseerimiseks ajakirjanduse vahendusel viisil, nagu seda Teaduste Akadeemias varem ei tehtud.  

Pressisõber ja pressivaenlane valiti toimetuste esitatud kandidaatide seast. Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard.

Mihhail Korbi pressivaenlaseks valimist põhjendasid peatoimetajad sellega, et riigihalduse ministrina ütles ta NATO-kriitilise lause, mis ilmus Lääne Elus, ning kuuldes, et sellest ilmub artikkel, üritas ta toimetust mõjutada, et lause välja jääks. Peatoimetajate hinnangul on tegemist käitumismudeliga, mida tuleb taunida.

Aastakoosolek valis EALLi nõukogu esimeheks järgmisel aastal Postimehe peatoimetaja Lauri Hussari. Lisaks temale kuuluvad EALLi nõukogusse Erik Heinsaar, Erik Kalda, Nele Laev, Meelis Mandel, Margus Mets, Priit Rauniste, Urmo Soonvald, Andrei Titov ja Andre Veskimeister.

Aastakoosolekul kohtusid peateoimetajate ja väljaandjatega peaminister Jüri Ratas ning Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige Erik Roose.

Kokkuvõtte lõppevast aastast tegid EALLi nõukogu esimees Meelis Mandel  ja tegevjuht Mart Raudsaar.


EALL

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele