Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Aasta pressifoto ja -video konkursile saabus 1135 fotot ja 60 videot

Tallinn, 8. jaanuar 2016. Eesti Pressifotograafide Liidu ja Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) konkursile „Aasta pressifoto" ja „Aasta pressivideo" esitasid oma tööd 62 erinevat autorit ning kokku laekus 717 võistlustööd. 

Nendest fototöid oli 657, pildifaile koos fotoseeriatega oli 1135. Fotod kandideerivad neljas erinevas kategoorias. Konkurss „Aasta pressifoto" on ainus Eesti pressifoto konkurss, kus valitakse nii teravaimad uudisfotod kui ka kõnekamad portreed ja olemusfotod. Samuti on kategooria spordifotodele.

Tööde hulk on muus osas sarnane varasematele aastatele, mil autorite ring on olnud umbes sama - fotosid (koos fotogaleriidega) on kogunenud samuti üle tuhande.

Tööde hindamiseks koguneb viieliikmeline žürii juba järgmisel nädalal. Žürii esimees on EALLi liikmeslehtede esindajana Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg. Eestist on fotosid hindamas ka ajakirja-, pressi-, spordi-, reklaami- ja loodusfotograafina tegutsenud Jarek Jõepera ning Eesti Ekspressi uuriva toimetuse juht Tarmo Vahter. Välismaised žüriiliikmed on seekord Leedu fotoajakirjanik Artūras Morozovas ning Soome fotograaf Hanna-Kaisa Hämäläinen.

Konkursile „Aasta pressivideo" laekus 60 võistlustööd. Videote arv on tänavu kasvanud võrreldes eelmise aastaga, mil lõplikus võistlustules olid vaid 34 tööd. „Aasta pressivideo" valitakse tänavu teist korda. Video on ajakirjanduslik uudis, olemuslugu või intervjuu, valimine toimub ühes kategoorias. Videožürii koguneb veebruari alguses. 

Võitjad kuulutatakse välja koos teise Eesti ajakirjandusauhindadega 4. märtsil Tallinnas Õpetajate Majas toimuval pressipeol.

EALL

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele