Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Tallinnas avati pressifoto aastanäitus ja avalikustatakse fotopreemiate võitjad

Tallinn, 4. märts 2016. Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) avas täna, 4. märtsil Tallinnas Viru Keskuses traditsioonilise pressifotode näituse, kus on väljas 2015. aasta parimad pildid, samas avalikustati ka fotoauhindade võitjad.

Pressifoto näitus on märtsis avatud Tallinnas Viru Keskuses ja aprillis Narvas Astri Keskus. Esmakordselt on näitus tänavu ka Pärnus – maikuus Pärnu Kaubamajakas. Juunis saab 2015. aasta parimate pressifotodega tutvuda aga Tartu Lõunakeskuses.

2015. aasta uudisfoto võitja on Andras Kralla (Äripäev) fotoga “Okasroosipõõsas”. Olemusfoto võitja on Liis Treimann (Postimees) fotoga “Pool sajandit surmaga silmitsi”. Spordifoto võitja on Jaanus Ree fotoga “Pool teed veel minna” ja portreefoto võitja on Sander Ilvest (Postimees) fotosarjaga “Kõik oli uus aprillikuus”. Aasta pressifoto tegi Äripäeva fotograaf Andras Kralla.

Foto kategooriate nominendid ja võitjate tööd leiab:
http://www.epfl.ee/wordpress/2016/01/15/2015-aasta-parimad-pressifotod/

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg. Eestist oli fotosid hindamas ka ajakirja-, pressi-, spordi-, reklaami- ja loodusfotograafina tegutsenud Jarek Jõepera ning Eesti Ekspressi uuriva toimetuse juht Tarmo Vahter. Välismaised žüriiliikmed on seekord Leedu fotoajakirjanik Artūras Morozovas ning Soome fotograaf Hanna-Kaisa Hämäläinen.

Eesti Pressifotograafide Liidu žürii valis parimad välja jaanuaris toimunud koosolekul 717 töö seast. Nendest fototöid oli esitatud 657, pildifaile koos fotoseeriatega oli 1135. Osalejaid oli tänavu 62.

Iga pressifoto võistluse kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2015“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia. Auhinnad antakse üle täna, 4. märtsi õhtul toimuval pressipeol.

Täna Viru keskuses toimunud näituse avamisel esitleti ka raamatut „Eesti Pressifoto 2016“.

Eesti Pressifotograafide Liidu koostööpartnerid konkursi “Aasta Pressifoto 2015″ korraldamisel on Eesti Ajalehtede Liit, Canon ja Overall.

2015. aasta parima pressivideo võitja avalikustatakse täna 4.03 õhtul Tallinnas Õpetajate Majas toimuval pressipeol.

EALL

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele