Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Kutse TUUMALE

Tallinn, 22. september 2015. See on juba neljandat aastat toimuv võistlus, milles iga osaleja saab panna proovile oma oskuse teha maksimaalselt 200-sõnaline kokkuvõte žürii antud tekstist. Võistlus toimub reedel, 25. ja laupäeval, 26. septembril.

Kokkuvõtmise tekst avatakse Vikerraadio kodulehel (vikerraadio.err.ee) 25. septembri hommikul kell 8.40. Valmis kokkuvõte tuleb sisestada samale leheküljele ja saata hiireklõpsuga minema. Viimane aeg oma töö ära saata on 26. septembril kell 19.00.

Parimatele on auhinnad: esimene auhind 100 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda, 50 eurot ja 25 eurot. Lisaks antakse parimale kooliõpilasele eriauhind.

Võistlusel saab osaleda üksi ja võistkonnana. Võistkonna võib moodustada kool, klass, perekond, sõpruskond jne. Võistkonna suurus on vaba.

Kellele TUUMA vaja on?

Kokkuvõtete tegemise oskust on vaja kõigile. Kokkuvõtteid peavad tegema õpilased koolitunnis, üliõpilased seminarides, teadlased artikleid kirjutades, ametnikud, projektide kirjutajad, ajakirjanikud, veebitoimetajad, referendid tööl. TUUM  on hea võimalus oma oskusi proovile panna ja teistega võrrelda.

Mida nõuab kokkuvõtte tegemine?

See nõuab oskust tekstist aru saada, sellest tuumne info üles leida ja tulemus lugejale edasi anda. Selle juures on vaja jälgida
:
- et algse teksti mõte ei moonduks;
- et tulemus oleks objektiivne ja esitaks teksti autori mõtteid, mitte refereerija arvamusi;
- et kokkuvõte oleks lugejale või kuulajale arusaadav ka ilma originaalita;
- et tekst oleks keelelt tihe, lihtne, selge, täpne ja kirjavigadeta.

Kokkuvõttevõistluse korraldavad haridus- ja teadusministeerium, rahvusringhääling ning Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koostöös Emakeele Seltsi ja Emakeeleõpetajate Seltsiga.

Korraldajate nimel Tiit Hennoste
 

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele