Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Homme on pressipreemiate konkursile fotode ja videote esitamise tähtaeg

Tallinn, 6. jaanuar 2015. Ajakirjanduspreemiate konkursi raames tuleb hiljemalt homme esitada fotod ja videod, mis kandideerivad 2014. aasta parima tiitlile.

Fotod ja videod tuleb üles laadida hiljemalt 7. jaanuaril kell 23.59 veebikeskkonda http://aastafoto.epfl.ee/.

Eesti Pressifotograafide Liidu väljakuulutatud „Aasta pressifoto 2014“ konkursil saab võistlustöid esitada järgmistes kategooriates: uudisfoto, olemusfoto, spordifoto ja portreefoto. Töö peab olema pildistatud 2014. aastal ja esitamise hetkeks avaldatud. Lubatud on nii must-valged kui ka värvilised fotod. Võistlustöö võib olla üksikfoto või fotoreportaaž/fotolugu. Fotoreportaaže/fotolugusid saab esitada kõigis kategooriates. Iga kategooria võidufoto autor pälvib diplomi ja 640 eurot (neto). Kategooriate võidufotodest valib žürii ka Aasta Pressifoto, mille autor pälvib lisaks 640 eurot (neto).

Kandideerida saavad kõik professionaalsed pressifotograafid, väljaanded ja ajakirjandusega seotud institutsioonid. Igas kategoorias võib esitada piiramatul hulgal töid. Võistlustööd esitatakse digitaalselt.

Võistlustööde põhjal koostab EPFL koostöös Eesti Ajalehtede Liiduga (EALL) näituse.

„Aasta pressivideo 2014“ konkursi tingimustele vastavalt on video ajakirjanduslik uudis, olemuslugu või intervjuu (saateformaadid ja muud sisu või kommertsprojektid jäävad välja). Töö peab olema valminud 2014. aastal ja esitamise hetkeks avaldatud EALL liikmelehtede veebis, digiversioonis või suuremates online-uudisteportaalides. Video peab olema eesti keeles. Võidutöö autor (autorid) pälvivad diplomi ja esemelise auhinna. Preemia “Aasta Pressivideo 2014” antakse üle koos “Aasta Pressifoto 2014” auhindadega.

Pressivideo konkursil saavad kandideerida kõik professionaalsed pressifotograafid, videooperaatorid, väljaanded ja ajakirjandusega seotud institutsioonid. Töid võib esitada piiramatul hulgal.

Teistes ajakirjanduspreemiate kategooriates saab töid esitada kuni 15. jaanuarini. "Pressipreemia 2014" konkursil nimetatakse 2014. aasta trüki- ja veebiajakirjanduse parimad järgmistes kategooriates: uudis (ka veebis); arvamus või kolumn (ka veebis); olemuslugu, reportaaž või intervjuu (ka veebis); parim venekeelne lugu (ka veebis) ning multimeedia (audio, video, layouti, paberi innovatiivne ja ajakirjanduslikku sisu hästi väljatoov kasutamine; kasutatakse maksimaalselt formaadi iseärasusi, et lugu võimaikult hästi rääkida). Uudise, arvamuse ja olemuse kategoorias nimetatakse ka parim maakonnalehe kirjutis. Iga pressipreemia auhinna võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. Iga žanrikategooria parim maakonnalehe kirjutis saab 320 euro (neto) suuruse preemia.

Rootsi meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev annab välja 2014. a. uuriva ajakirjanduse auhinna, mille suurus on 40 000 Rootsi krooni. Auhinna määramisel lähtub žürii eelkõige artikli mõjukusest, aga ka selle žanrilisest meisterlikkusest.

Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala 1984. aasta vilistlased annavad välja „Noore ajakirjaniku preemia 2014“,  mis antakse ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 1000 eurot ja sellele võib kandideerida kuni 25-aastane kirjutav ajakirjanik. Võistlustööde žanris piiranguid ei ole, iga autor võib olla esindatud kuni kolme tööga. Töid hindab Eesti Ajalehtede Liidu žürii, kuhu kuuluvad peatoimetajad, meediaeksperdid ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala 1984. aasta vilistlaste esindaja.

EALLi peapreemia „Aasta ajakirjanik 2014“ antakse kirjutavale ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 4500 eurot (neto), millele lisandub hinnaline meene. Sel korral valitakse aasta ajakirjanik uudise, olemuse, arvamuse ja noore ajakirjaniku kategooria nominentide seast.

Tööd tuleb esitada veebikeskkonnas: http://www.eall.ee/preemiad/. Võistlustööd tuleb esitada hiljemalt 15. jaanuaril 2015.

Täpsem info: http://www.eall.ee/pressipreemia/preemiad_2014.html

EALL

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele