Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Selgusid konkursi "Assta pressivideo 2014" nominendid

Tallinn, 1. veebruar. Esimest korda toimunud „Aasta pressivideo 2014” konkursi raames valiti reedel, 30. jaanuaril välja kolm nominenti.

Lisaks juba aastaid toimunud pressifotokonkursile, on täna oluline väärtustada ka nende ajakirjandusväljaannete foto- ja videoreporterite tööd, kelle igapäevaseks ülesandeks on videosisu loomine. Konkursi žürii esimehe Balti Filmi- ja Meediakooli dotsendi ja saatejuhi Indrek Trefudelti sõnul oli täiesti uue valdkonna avapauguks tulnud 34-videoline ülevaade esimese aasta kohta täitsa arvestatav ning siit saab edasi minna.

Konkursile saadeti nii klassikalisi videoid uudistesündmustest, reportaaže kui ka olemuslugusid. Töid esitasid nii onlineväljaannete toimetustes kui ka üleriigilistes väljaannetes töötavad foto- ja videoreporterid ning ka maakonnalehtede väljannete töötajad.

“Tegelikult näitas see ülevaade ja viis, kuidas see on kokku pandud, et veebivideos ei ole veel paigas kaanonid ja selged formaadid. Meil on ju ajakirjandus, see tähendab, et me tegeleme perioodilise ootusega, et vaatajal kujuneks ka ootus ja saaks hinnata tööd,” ütles Treufeldt.
Üldise märkusena toob Treufeldt välja, et kõige olulisem on ikkagi loo jutustamise oskus: konkursil oli palju videoid, kus inimesed esitavad mõtteid, need sageli ei vii aga lugu edasi, pole ka mõeldud, kuidas teema pildis lahti jutustada. “Pilt on sageli illustratsioon,” nendib Treufeldt.

“Palju on katsetamist, seda on veel näha,” arvas ka videoproduktsiooniga tegeleva ettevõtte Smoked Sparrow juhatuse liige Gert Zavatski. Žüriis olnud Õhtulehe online toimetuse juht Martin Šmutovi sõnul oleks oodanud, et esitatud oleks julgelt veelgi rohkem veebisõbralikke lühiformaate.

Nominendid leiate siit: http://www.epfl.ee/wordpress/2015/01/30/aasta-pressivideo-2014-nominendid/

EALL

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele