Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Ajalehtede Liit pakub Omnivale keskmiseks hinnatõusuks 4,3%

Tallinn, 24. september 2014. Eesti Ajalehtede Liit pakub jätkuvalt Omnivale 2015. aasta keskmiseks perioodika kojukandehinna tõusuks 4,3%.

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) mõistab Omniva soovi tõsta postitöötajate palku ja seetõttu on EALL teinud ajalehtede kojukande hinnaläbirääkimistel mitmeid kompromisse, kusjuures viimane kompromissettepanek on 4,3%, ütles EALLi juhatuse liige Mart Raudsaar. „Tuletame meelde, et Omniva pöördus EALLi liikmeslehtede poole suvel enam kui 6% hinnatõusuga. Arvestades maakonnalehtede rasket majanduslikku olukorda ja Eestis valitsevat olukorda, kus hinnatõus on suuresti peatunud, pidas EALL põhjendatuks nõustuda siis 3% hinnatõusuga.“

Edasiste läbirääkimiste käigus on EALLi poolt pakutud hinnatõus olnud 3,8%, 4,2% ja 4,3%. Seega ei vasta tõele Omniva postiteenuste juhi Kaido Padari poolt tänases Postimehes öeldud väide nagu EALL ei oleks nõus kojukandehinna tõusuga. Küll aga peab olema hinnatõus Mart Raudsaare sõnul põhjendatud ja EALLil peab olema veendumus, et lisaraha läheb tõepoolest postitöötajate palgatõusuks. „Praegu me mingeid arvutusi näinud ei ole,“ lisas Mart Raudsaar.

EALL juhib tähelepanu veel ka Kaido Padari artiklis sisalduvale eksitavale väitele. Nimelt ajalehtede kojukanne ei võrdu universaalse postiteenusega, vaid on selle üks osa, mis aitab universaalset postiteenust käigus hoida ajal, mil tavakirjade ja paberarvete saatmine Eestis jätkuvalt väheneb.

EALL loodab, et Omniva aktsepteerib EALLi kompromissettepanekut ja ei lähe ühepoolse hinnakirja kehtestamise teed.

EALL

 

 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele