Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Algab kandideerimine ajakirjanduspreemiatele

Tallinn, 17. detsember 2014. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) koos Eesti Pressifotograafide Liiduga kuulutab välja konkursi „Ajakirjanduspreemiad 2014“, kus tänavu on ka mitu uut kategooriat – teiste seas parim venekeelne lugu ja pressivideo.

EALL kuulutab välja peapreemia „Aasta ajakirjanik 2014“, mis antakse kirjutavale ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 4500 eurot (neto), millele lisandub hinnaline meene. Sel korral valitakse aasta ajakirjanik uudise, olemuse, arvamuse ja noore ajakirjaniku kategooria nominentide seast.

Ajendatuna soovist tõsta Eesti ajakirjanduse professionaalset taset, kuulutab Rootsi meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev välja 2014. a. uuriva ajakirjanduse auhinna. Auhinna suurus on 40 000 Rootsi krooni. Auhinna määramisel lähtub žürii eelkõige artikli mõjukusest, aga ka selle žanrilisest meisterlikkusest.

EALL kuulutab välja ajakirjandusauhinna "Pressipreemia 2014". Pressipreemia konkursil nimetatakse 2014. aasta trüki- ja veebiajakirjanduse parimad järgmistes kategooriates: uudis (ka veebis); arvamus või kolumn (ka veebis); olemuslugu, reportaaž või intervjuu (ka veebis); parim venekeelne lugu (ka veebis) ning multimeedia (audio, video, layouti, paberi innovatiivne ja ajakirjanduslikku sisu hästi väljatoov kasutamine; kasutatakse maksimaalselt formaadi iseärasusi, et lugu võimaikult hästi rääkida). Uudise, arvamuse ja olemuse kategoorias nimetatakse ka parim maakonnalehe kirjutis. Iga pressipreemia auhinna võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. Iga žanrikategooria parim maakonnalehe kirjutis saab 320 euro (neto) suuruse preemia.

Eesmärgiga tõsta noorte ajakirjanike professionaalset taset kuulutavad Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala 1984. aasta vilistlased välja „Noore ajakirjaniku preemia 2014“,  mis antakse ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 1000 eurot ja sellele võib kandideerida kuni 25-aastane kirjutav ajakirjanik. Võistlustööde žanris piiranguid ei ole, iga autor võib olla esindatud kuni kolme tööga. Töid hindab Eesti Ajalehtede Liidu žürii, kuhu kuuluvad peatoimetajad, meediaeksperdid ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala 1984. aasta vilistlaste esindaja.

Tööd tuleb esitada veebikeskkonnas: http://www.eall.ee/preemiad/. Võistlustööd tuleb esitada hiljemalt 15. jaanuaril 2015.

Eesti Pressifotograafide Liit kuulutab välja „Aasta pressifoto 2014“ konkursi, kus võistlustöid saab esitada järgmistes kategooriates: uudisfoto; olemusfoto; spordifoto ja portreefoto. Töö peab olema pildistatud 2014. aastal ja esitamise hetkeks avaldatud. Lubatud on nii must-valged kui ka värvilised fotod. Võistlustöö võib olla üksikfoto või fotoreportaaž/fotolugu. Fotoreportaaže/fotolugusid saab esitada kõigis kategooriates. Iga kategooria võidufoto autor pälvib diplomi ja 640 eurot (neto). Kategooriate võidufotodest valib žürii ka Aasta Pressifoto, mille autor pälvib lisaks 640 eurot (neto).

Kandideerida saavad kõik professionaalsed pressifotograafid, väljaanded ja ajakirjandusega seotud institutsioonid. Igas kategoorias võib esitada piiramatul hulgal töid. Võistlustööd esitatakse digitaalselt. Fotosid saab esitada alates 22. detsembrist Eesti Pressifotograafide Liidu kodulehe kaudu. Üleslaadimine ja ankeetide täitmine toimub aadressil aastafoto.epfl.ee.  Võistlustööd tuleb üles laadida hiljemalt 2015. aasta 7. jaanuariks kella 23.59ks.

Võistlustööde põhjal koostab EPFL koostöös EALLiga näituse.

Eesti Pressifotograafide Liit kuulutab välja ka „Aasta pressivideo 2014“ konkursi. Vastavalt konkursi tingimustele on video ajakirjanduslik uudis, olemuslugu või intervjuu (saateformaadid ja muud sisu või kommertsprojektid jäävad välja). Töö peab olema valminud 2014. aastal ja esitamise hetkeks avaldatud EALL liikmelehtede veebis, digiversioonis või suuremates online-uudisteportaalides. Video peab olema eesti keeles. Võidutöö autor (autorid) pälvivad diplomi ja esemelise auhinna. Preemia “Aasta Pressivideo 2014” antakse üle koos “Aasta Pressifoto 2014” auhindadega.

Pressivideo konkursil saavad kandideerida kõik professionaalsed pressifotograafid, videooperaatorid, väljaanded ja ajakirjandusega seotud institutsioonid. Töid võib esitada piiramatul hulgal. Töid saab hakata esitama 22.. detsembrist Eesti Pressifotograafide Liidu kodulehe kaudu. Võistlustööd tuleb üles laadida hiljemalt 7. jaanuaril k 23.59ks. Žürii koguneb jaanuari teisel poolel.

Konkursi tingimused: http://www.eall.ee/pressipreemia/preemiad_2014.html

EALL

 

 

 

 

 



Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.ee



Tagasi  -  Esilehele