Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Tähelepanu! EALL on alustanud meediamonitoorijate litsentseerimist

Tallinn, 23. jaanuar 2013. Alates 1. jaanuarist 2013 on Eesti Ajalehtede Liitu kuuluvad Eesti väljaanded käivitanud litsentsisüsteemi nendele ettevõtetele, kes soovivad osutada kommertsteenust, kasutades selleks väljaannete autoriõigusega kaitstud teoseid ja teisi ajakirjanduslikke materjale.

Litsentsisüsteemi eesmärk on reguleerida sisutootjate ning meediamonitooringu ja teiste meediasisul põhinevate teenusepakkujate suhteid ning viia teenuse osutamise ja kasutamise tingimused kehtiva õiguskorraga kooskõlla.

Võrdse kohtlemise põhimõttest lähtuvalt kehtivad litsentsitingimused kõikidele tänastele ja tulevastele teenuste osutajatele. Hetkel kehtib turul veel üleminekuperiood, mis kestab 28. veebruarini 2013, mille jooksul sõlmitakse teenuse osutajatega litsentsilepingud.

Seoses sellega palume meediamonitooringu ning teiste meediasisust lähtuvate teenust ostmisel alates veebruari lõpust kontrollida vastava litsentsi olemasolu ning paluda teenuspakkujal esitada litsentsi kehtivust kinnitav tõend. Vastava tõendi väljastab teenusepakkujale Eesti Ajalehtede Liit.

Kehtivat litsentsi omavad ettevõtted:
OÜ Freqmedia
ETA Uudistetalituse OÜ
Meedius Eesti OÜ

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele