Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

BNS ühines Pressinõukoguga

Tallinn, 19. veebruar 2013. Uudisteagentuur BNS otsustas ühineda Pressinõukoguga, et rõhutada enda valmisolekut pidada vabatahtlikult kinni üldtunnustatud heast ajakirjandustavast.

BNS Eesti vastutav peatoimetaja Ainar Ruussaar ja Pressinõukogu esimees Eve Rohtla allkirjastasid koostööleppe eile, 18. veebruaril. Koostöölepe tähendab, et kui keegi leiab BNSis avaldatud uudistes eksimusi hea ajakirjandustava ehk ajakirjanduseetika koodeksi vastu, siis saab ta pöörduda vastava kaebusega Pressinõukogu poole.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele ja BNSile on Pressinõukoguga ühinenud raadio Kuku, Rahvusringhääling, Delfi, TV 3 ja Kanal 2.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub meediaga vastuollu sattunule võimaluse leida kohtuväliseid lahendusi. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide kohta, arvestades ühelt poolt ajakirjanduse huve vabalt infot saada ja levitada ning teiselt poolt avalikkuse õigustatud huve suhetes ajakirjandusega.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele