Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Algab kandideerimine 2013. aasta ajakirjandusauhindadele

Tallinn, 16. detsember 2013. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) kuulutab välja „Ajakirjanduspreemiad 2013“ konkursi, mille raames saab kandideerida aasta ajakirjaniku peapreemiale, Bonnieri preemiale, noore ajakirjaniku preemiale, olemusloo, arvamusloo ja uudise preemiatele ning koostöös Eesti Pressifotograafide Liidu ja Canon/Overalliga väljaantavatele fotopreemiatele.  

EALLi peapreemia „Aasta ajakirjanik 2013“ antakse kirjutavale ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 4500 eurot (neto), millele lisandub hinnaline meene. Nominentide esitajateks on ajalehetoimetused. Nominente hindab žürii, kus on 11 liiget: kuue suure üleriikliku lehe peatoimetajad, kolme maakonnalehe peatoimetajad ja kaks meediaeksperti.

Ajendatuna soovist tõsta Eesti ajakirjanduse professionaalset taset, kuulutab Rootsi meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev välja 2013. a. uuriva ajakirjanduse auhinna. Auhinna suurus on 40 000 Rootsi krooni. Auhinna määramisel lähtub žürii eelkõige artikli mõjukusest, aga ka selle žanrilisest meisterlikkusest. Žürii koosseisu kuuluvad ajalehe Äripäev, Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Maaleht, Postimees, Õhtuleht peatoimetaja ja EALLi tegevdirektor.

EALL kuulutab välja ajakirjandusauhinna "Pressipreemia 2013". Pressipreemia konkursil nimetatakse 2013. aasta trüki- ja veebiajakirjanduse parimad järgmistes kategooriates: uudis; arvamus või kolumn ning olemuslugu, reportaaž või intervjuu.

Igas kategoorias nimetatakse ka parim maakonnalehe kirjutis. Iga pressipreemia auhinna võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. Iga žanrikategooria parim maakonnalehe kirjutis saab 320 euro (neto) suuruse preemia.

Eesmärgiga tõsta noorte ajakirjanike professionaalset taset kuulutavad Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala 1984. aasta vilistlased välja „Noore ajakirjaniku preemia 2013“,  mis antakse ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 1000 eurot ja sellele võib kandideerida kuni 25-aastane kirjutav ajakirjanik. Võistlustööde žanris piiranguid ei ole, iga autor võib olla esindatud kuni kolme tööga. Töid hindab Eesti Ajalehtede Liidu žürii, kuhu kuuluvad peatoimetajad, meediaeksperdid ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala 1984. aasta vilistlaste esindaja.

Kõik tööd tuleb esitada veebikeskkonnas: http://www.eall.ee/preemiad/. Võistlustööd esitada hiljemalt 14. jaanuaril 2014.

Koostöös Canon/Overalliga kuulutab Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) välja „Aasta pressifoto 2013“ konkursi. Võistlustöid saab esitada järgmistes kategooriates: uudisfoto, olemusfoto, spordifoto ja portreefoto.

Töö peab olema pildistatud 2013. aastal ja esitamise hetkeks avaldatud. Lubatud on nii must-valged kui ka värvilised fotod. Võistlustöö võib olla üksikfoto või fotoreportaaž/fotolugu. Fotoreportaaže/fotolugusid saab esitada kõigis kategooriates.

Kandideerida saavad kõik professionaalsed pressifotograafid, väljaanded ja ajakirjandusega seotud institutsioonid. Igas kategoorias võib esitada piiramatul hulgal töid. Võistlustööd esitatakse digitaalselt aadressil aastafoto.epfl.ee. Võistlustöid hindav žürii on viieliikmeline ja selle koosseisu kuuluvad EALLi liikmeslehe peatoimetaja, kaks välismaist pressifotograafi/fototoimetajat ja kaks Eesti ajakirjandusfotograafi. Iga kategooria võidufotode autorid pälvivad diplomi ja 640 eurot neto. Kategooriate võidufotodest valib žürii ka Aasta Pressifoto, mille autor pälvib lisaks 640 eurot neto. Võistlustööd tuleb üles laadida hiljemalt 8. jaanuariks.

Võistlustööde põhjal koostab EPFL koostöös EALLiga näituse. Lisaks näitusele on korraldajal õigus kasutada konkursile esitatud fotosid raamatus „Eesti Pressifoto“ ja teavitusmaterjalides.

Täpsemalt konkursist: http://www.eall.ee/pressipreemia/preemiad_2013.html

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele