Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogu uus liige on Sulev Oll

Tallinn, 16. oktoober 2013. Alates eilsest on Pressinõukogu uus liige Maalehe vanemtoimetaja Sulev Oll, kes vahetas välja neli aastat Pressinõukogus olnud Maalehe peatoimetaja Aivar Viidiku.

Pressinõukogu koosseis on: Ühinenud Ajalehtede kirjastuse peatoimetaja Eve Rohtla (esimees), Kunstiakadeemia professor David Vseviov (aseesimees), Eesti Advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg, Saarte Hääle peatoimetaja Merike Pitk, Maalehe vanemtoimetaja Sulev Oll, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, sotsioloog ja Saar Polli juhataja Andrus Saar, ajalehe Postimees peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Harju Maakohtu kohtunik ja Kohtunike Ühingu esimees Meelis Eerik ning Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja.

Pressinõukogu liige nimetatakse kaheks aastaks. Pressinõukogu liikme volitusi saab pikendada ühe korra ehk maksimaalselt saab Pressinõukogus olla neli aastat järjest.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, BNS ja TV3.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele