Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Žürii valis välja maakonnalehtede parimad

Tallinn, 14. veebruar 2012. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis täna toimunud koosolekul välja parima 2011. aastal maakonnalehes ilmunud uudise, arvamuse ja olemusloo, võitjad avalikustatakse 2. märtsil pressipeol.

Maakonnalehe uudise kategooria nominedid on Erik Kalda lugu 19. aprilli Põhjarannikus „Miljonivõlgnik Avo Viiol on edukas ettevõtja“, Raul Vinni lugudeseeria Saarte Hääles „Õpetajate ametiühingust kadus raha“ (5. oktoober) ja „Õpetajate raha vargus: raamatupidaja kõrvaldas pool miljonit“ (6. oktoober) ning Hans Väre Sakalas ilmunud lugudeseeriaga Riigikogu kuluhüvitistest, mis ilmus mullu oktoobris ja novembris. 

Arvamuse kategooria nominendid on Erik Kalda Põhjarannikus 23. juulil ilmunud looga „Politseitöö ja selle imiteerimine“, Kaupo Meiel Pärnu Postimehes 25. jaanuaril ilmunud looga „Pärnu leib ja mage nõukaihalus“, Gert Kiiler 24. augusti Sakalas ilmunud arvamusega „Kuidas päästa vaimset „teist Eestit“ ja Hans Väre 6. augustil Sakalas ilmunud looga „Tuleviku teine Eesti – lollidemaa“.

Maakonnalehe olemusloo nominedid on Anu Bollverk 24. novembril Järva Teatajas ilmunud looga „Aadresside uuendus toob kaasa segadust“, Aime Jõgi Tartu Postimehes 20. mail ilmunud lugudega „Insult halvas korraga nii ema kui poega“, „Logopeed aitab sõnu leida nagu detektiiv“ ja „Kirevad ja rasked taastumislood“ ning Ivar Soopan 15. märtsil Lääne Elus ilmunud looga „Martna talunik ehitab koos pojaga koduõuel maal ja vees liikuvat universaalset traktorit“.

Iga žanrikategooria parim maakonnalehe kirjutis saab 320 euro (neto) suuruse preemia ja diplomi.

Võitjad saavad teatavaks 2. märtsil Tallinnas Õpetajate Majas toimuval pidulikul tseremoonial.

Žürii hinnangul olid tänavu arvamuse ja uudise kategooria võistlustööd tugevad ja konkurentsitihedad. Samas märkis žürii, et esitatud tööde seas ei olnud olemuse kategoorias säravaid teemasid. Lisaks ootab žürii olemuslugude puhul rohkem stiili.

Žüriisse kuulusid EALLi tegevjuht Mart Raudsaar (žürii esimees), Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev, Nädalise peatoimetaja Tõnis Tõnisson, Ühinenud Ajalehtede kirjastuse peatoimetaja ja Pressinõukogu esimees Eve Rohtla ning Postimehe vastutav peatoimetaja Anvar Samost.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele