Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogus on kaks uut liiget

Tallinn, 3. jaanuar 2012. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas alates 1. jaanuarist Pressinõukogu uuteks liikmeteks Ühinenud Ajalehtede kirjastuse peatoimetaja Eve Rohtla ja Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja.

Samas vabastas EALLi nõukogu Pressinõukogu liikmete kohalt Sulev Valneri ja Tarmu Tammerki.

Pressinõukogu koosseis on: Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Eesti Advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, Rahvusvahelise Kaitseuuringute keskuse vanemteadur, sotsioloog Juhan Kivirähk, ajalehe Postimees peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Harju Maakohtu kohtunik ja Kohtunike Ühingu esimees Meelis Eerik, Ühinenud Ajalehtede kirjastuse peatoimetaja Eve Rohtla ja Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja.

Pressinõukogu liige nimetatakse kaheks aastaks. Pressinõukogu liikme volitusi saab pikendada ühe korra ehk maksimaalselt saab Pressinõukogus olla neli aastat järjest.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku ja TV3.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele