Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Raadio Kuku ühines Pressinõukoguga

Tallinn, 2. jaanuar 2012. Raadio Kuku otsustas ühineda Pressinõukoguga, et rõhutada enda valmisolekut pidada vabatahtlikult kinni üldtunnustatud heast ajakirjandustavast.

Raadio Kuku peatoimetaja Hindrek Riikoja ja Pressinõukogu esimees Sulev Valner allkirjastasid koostööleppe 5. detsembril. Kuku on Pressinõukogu liige alates 1. jaanuarist 2012.

Koostöölepe tähendab, et kui keegi leiab Kuku saadetes konkreetseid eksimusi hea ajakirjandustava ehk ajakirjanduseetika koodeksi vastu, siis saab ta nüüd pöörduda vastava kaebusega Pressinõukogu poole.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele ja Kukule on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Delfi, TV 3 ja Kanal 2.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub meediaga vastuollu sattunule võimaluse leida kohtuväliseid lahendusi. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide kohta, arvestades ühelt poolt ajakirjanduse huve vabalt infot saada ja levitada ning teiselt poolt avalikkuse õigustatud huve suhetes ajakirjandusega.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele