Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Parima kujundusega ajalehed on valitud

Tallinn, 3. veebruar 2011. Eile Tartus koosolekut pidanud Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) kujunduskonkursi žürii valis välja 2009. ja 2010. aasta parima kujundusega ajalehed, võitjad avalikustatakse 4. märtsil toimuval pidulikul tseremoonial.

Kogu kujunduse kategoorias tiraažiga üle 20 000 on nominendid Äripäev, Eesti Ekspress ja Eesti Päevaleht. Samas kategoorias tiraažiga alla 20 000 on nominendid Lääne Elu, Ärileht ja Saarte Hääl.

Uuenduse kategoorias on nominendid Eesti Ekspress ja Ärileht.

Kujunduskonkursil osales 16 lehte.

Žürii juhi Roosmarii Kurvitsa sõnul oli ajalehtede kujunduskonkursi tase väga ühtlane ja stabiilne. „See tähendab, et raske oli välja valida neid kõige paremaid,“ ütles Kurvits. „Aga tähendab ka seda, et üllatavaid ja säravaid lahendusi oli vähe. Üllatuste ja sära vähesus on viimaste aastate majanduskriisi ja koondamisi arvestades muidugi loomulik tulemus, aga rõõmu teeb, et ajalehed siiski veel suudavad palju väiksema hulga inimestega hoida varem saavutatud kujundamistaset.“

Kujunduskonkursi žürii tööd juhtis ajalehekujunduse doktor Roosmarii Kurvits. Žürii liikmed olid Margit Toovere (Äripäev), Merike Pinn (Eesti Päevaleht), Tõnu Kaalep (Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor graafilise disaini lektor), Jaanus Koov (Postimees), Ahto Meri (Anne & Stiil) ja kunstnik Andrus Peegel.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele