Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogus vahetus kaks liiget

Tallinn, 22. juuni 2010. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas neljapäeval, 17. juunil toimunud koosolekul Pressinõukogu uuteks liikmeks alates 1. juulist Sulev Valneri ja Juhan Kivirähki.

EALL nõukogu vabastas Pressinõukogu liikme kohalt Postimehe peatoimetaja Merit Kopli ning Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi juhataja ja sotsioloog Ivi Proosi liikmeksoleku aja lõppemise tõttu. Mõlemad olid Pressinõukogus neli aastat. Vastavalt Pressinõukogu statuudile kehtivad Pressinõukogu liikme volitused kaks aastat ning volitusi saab pikendada ühe korra.

Alates 1. juulist on Pressinõukogu koosseis: advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk, Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik, ajakirjanik Sulev Valner ja Rahvusvahelise Kaitseuuringute keskuse vanemteadur, sotsioloog Juhan Kivirähk.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi ja TV3.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele