Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Eesti Ajalehtede Liit saab 20-aastaseks

Tallinn, 5. november 2010. Eesti ajalehtede koostööd edendav ja nende ühishuve esindav Eesti Ajalehtede Liit (EALL) saab 6. novembril 20-aastaseks.

Üheks oluliseks EALLi tegevuseks möödunud aastate jooksul on olnud ajakirjanike töö stimuleerimine seminaride ja ajakirjandusauhindade väljaandmise abil. Teise olulise tegevusena on EALLi liikmed koostöös ringhäälinguga ja veebiajakirjandusega kutsunud ellu ajakirjanduse eneseregulatsiooniorgani, Pressinõukogu. Pressinõukogule on saanud kaevata need inimesed, kelle meelest on ajakirjandus nende tegevust kajastades eksinud ajakirjanduse hea tava ja eetikakoodeksi vastu.

"Ajakirjanikel endil on kohustus igapäevaselt seista ajakirjanduse kvaliteedi eest," ütles EALLi tegevdirektor Mart Raudsaar. "Kui ajakirjanduse tase langeb, on ühiskonnas lihtsam põhjendada ajakirjandusvabaduse kärpimist, mis viiks meid tagasi ühiskonda, kust algas meie teekond 20 aastat tagasi." Käesoleva aasta augustist EALLi tegevdirektori ülesandeid täitva Raudsaare sõnul on EALLi asutajad ja varasemad juhid aidanud alal hoida pressivabadust, üht Eesti demokraatia nurgakivi.

EALLi asutasid 20 aasta eest 34 ajalehe peatoimetajad ja ajakirjanikud. Esimesel koosolekul loodi EALLi põhikirja koostamiseks töörühm, kuhu kuulusid Mart Kadastik, Toomas Leito, Ilmar Rattus, Ahto Kaljusaar ja Rein Sikk. EALLi põhikirja kinnitas 4. detsembril 1990. aastal toimunud esimene täiskogu.

Praegu kuulub EALLi 39 ajalehte.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele