Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogus on uus liige

Tallinn, 4. november 2010. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas eelmisel nädalal toimunud koosolekul Pressinõukogu uueks liikmeks alates 1. novembrist Kohtunike Ühingu esimehe ja Harju Maakohtu kohtuniku Meelis Eeriku.

EALL nõukogu vabastas Pressinõukogu liikme kohalt Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätliku liikmeksoleku aja lõppemise tõttu. Tanel Mätlik oli Pressinõukogus neli aastat. Vastavalt Pressinõukogu statuudile kehtivad Pressinõukogu liikme volitused kaks aastat ning volitusi saab pikendada ühe korra.

Alates 1. novembrist on Pressinõukogu koosseis: ajakirjanik Sulev Valner (esimees), Kunstiakadeemia professor David Vseviov (aseesimees), advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk, Rahvusvahelise Kaitseuuringute keskuse vanemteadur, sotsioloog Juhan Kivirähk ning Harju Maakohtu kohtunik ja Kohtunike Ühingu esimees Meelis Eerik.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi ja TV3.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele