Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Ajalehtede Liit hakkab valima parimat ajalehes ilmunud reklaami

Tallinn, 4. mai 2010. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) otsustas hakata valima aasta parimat ajalehes ilmunud reklaami, võitja valitakse välja iga kvartali kolme parima reklaami seast – kokku vähemalt 12 reklaami hulgast.

Selle aasta esimese kolme kuu parimad reklaamid valisid välja ajalehtede reklaamijuhid. Kolm parimat esimeses kvartalis ilmunud reklaami on Saku Rock´i reklaam, mis ilmus lehtedes üle kahe külje, Saaremaa Vodka reklaam „Kuidas vabariigi aastapäeval külalisi vastu võtta?“, mille suurus oli üks lehekülg ning Tele 2 ühe külje suurune reklaam „Maksame poole sinu arvest“.

EALL nõukogu kinnitas 29. aprillil toimunud koosolekul „Aasta parima reklaami“ auhinna statuudi, mille järgi antakse auhind EALL liikmeslehtedes ilmunud reklaamile. Auhinna eesmärk on tunnustada loovagentuuri, klienti, meediaagentuuri või reklaami loojat (kui reklaam pole valminud loovagentuuris).

Auhinnale kandideeriv reklaam võib olla ilmunud nii põhilehes, lisas, kleebitud lehe külge jne. Hindamise aluseks on reklaami efektne disain ja sõnum. Konkursil võivad osaleda ka välismaiste reklaamide adaptsioonid. Piiranguid reklaami suurusele ja erilahendustele ei ole.

EALL liikmeslehtede reklaamijuhtidest koosnev eelžürii valib igas kvartalis välja kolm parimat, kes kõik pääsevad finaali. 12 finalisti seast valib võitja žürii. Žürii suurus on kuni seitse liiget ja žüriisse kuuluvad vähemalt kolm liikmeslehtede esindajat, kliendi esindaja, loovagentuuride esindaja ja ekspert.

„Aasta parim reklaam“ auhind kuulutatakse välja ja antakse üle koos aasta ajakirjandusauhindadega.

Võitnud reklaam trükitakse ära EALLi liikmeslehtedes. Võitja saab hinnalise meene ja oma valikul tasuta aastase lehetellimuse. 

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele