Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogu uus liige on Oksana Kabrits

Tallinn, 3. mai 2010. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas neljapäeval toimunud koosolekul Pressinõukogu uueks liikmeks alates 1. maist Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabritsa.

EALL nõukogu vabastas Pressinõukogu liikme kohalt Delovõje Vedomosti eelmise  peatoimetaja Veera Prohhorova.

Alates 1. maist on Pressinõukogu koosseis: Postimehe peatoimetaja Merit Kopli (esimees), Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi juhataja ja sotsioloog Ivi Proos (aseesimees),  advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk, Kunstiakadeemia professor David Vseviov ja Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik.

Vastavalt Pressinõukogu statuudile kehtivad Pressinõukogu liikme volitused kaks aastat ning volitusi saab pikendada ühe korra.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi ja TV3.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele