Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Ajalehtede Liit valis välja teise kvartali parimad reklaamid

Tallinn, 2. september 2010. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) liikmeslehtede reklaamidirektorid valisid välja teise kvartali kolm parimat ajalehtedes ilmunud reklaami.

Kolm parimat on:
- Hawaii Expressi reklaamide sari „Ajast ees“, mis ilmus ajalehtedes aprillis. Reklaamidel on kujutatud Eesti tuntud inimesi (lavastaja Jaanus Rohumaa, laulja Ivo Linna jt) jalgrattal. Reklaamiagentuur on Kala Ruudus.
- Maikuus ajalehtedes ilmunud Rademari reklaamide sari „Praktiline ka linnadžunglis“. Reklaam hõlmab ajalehes poolteist lehekülge. Reklaamiagentuur on Tabasco.
- Mais ilmunud Edelaraudtee reklaam „Eestimaa ootab külla!“,  mille külge oli kleebitud eraldi tootena rongide sõiduplaan. Edelaraudtee teostas reklaami koostöös reklaamiagentuuriga Idea, reklaami kaasautor Edelaraudtee poolt on Annemari Oherd.

„Aasta parima reklaami“ auhinna eesmärk on tunnustada loovagentuuri, klienti, meediaagentuuri või reklaami loojat (kui reklaam pole valminud loovagentuuris).

Auhinnale kandideeriv reklaam võib olla ilmunud nii põhilehes, lisas, kleebitud lehe külge jne. Hindamise aluseks on reklaami efektne disain ja sõnum. Konkursil võivad osaleda ka välismaiste reklaamide adaptsioonid. Piiranguid reklaami suurusele ja erilahendustele ei ole.

EALL liikmeslehtede reklaamijuhtidest koosnev eelžürii valib igas kvartalis välja kolm parimat, kes kõik pääsevad finaali. 12 finalisti seast valib võitja žürii. Žürii suurus on kuni seitse liiget ja žüriisse kuuluvad vähemalt kolm liikmeslehtede esindajat, kliendi esindaja, loovagentuuride esindaja ja ekspert. „Aasta parim reklaam“ auhind kuulutatakse välja ja antakse üle koos aasta ajakirjandusauhindadega.

Võitnud reklaam trükitakse ära EALLi liikmeslehtedes. Võitja saab hinnalise meene ja oma valikul tasuta aastase lehetellimuse. 

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele