Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogu uus liige on Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik

Tallinn, 1. september 2009. Eesti Ajalehtede Liidu nõukogu nimetas alates tänasest Pressinõukogu uueks liikmeks Maalehe peatoimetaja Aivar Viidiku, kes vahetab välja varem Maalehte Pressinõukogu esindanud Sulev Valneri.

Vastavalt Pressinõukogu statuudile kehtivad Aivar Viidiku volitused Pressinõukogus kaks aastat.

Alates 1. septembrist on Pressinõukogu koosseis: Postimehe peatoimetaja Merit Kopli (esimees), Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi juhataja ja sotsioloog Ivi Proos (aseesimees),  advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Delovõje Vedomosti endine peatoimetaja Allan Soon, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk ning Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2 ja Delfi.

EALL

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele