Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogu uus esimees on Merit Kopli

Tallinn, 16. oktoober 2008. Pressinõukogu liikmed valisid täna uueks esimeheks Postimehe peatoimetaja Merit Kopli.

Merit Kopli on Pressinõukogu liige 2006. aasta juulist, Postimehes on ta töötanud kaheksa aastat, sellest  peatoimetajana kolm ja pool aastat.

Pressinõukogu pidi valima uue esimehe, kuna 1. oktoobrist lõppesid senise esimehe, Sakala peatoimetaja Eve Rohtla volitused Pressinõukogu koosseisus.

Pressinõukogu liikmed on: Postimehe peatoimetaja Merit Kopli (esimees), Eesti Panga nõukogu nõunik ja sotsioloog Ivi Proos (aseesimees), advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Sulev Valner, Delovõje Vedomosti endine peatoimetaja Allan Soon, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk ning Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2 ja Delfi.

EALL/PN

 


 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele