Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

EALL üldkoosoleku peaesinejad olid Jüri Pihl ja Valtteri Niiranen

Tallinn, 17. mai 2007. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) pidas täna Tallinnas Tööandjate Majas kevadist üldkoosolekut, mille peaesinejad olid siseminister Jüri Pihl ja Euroopa Ajalehtede Väljaandjate Liidu (ENPA) direktor Valtteri Niiranen.

Siseminister Jüri Pihl rääkis ajalehtede peatoimetajatele ja väljaandjatele õiguskaitseorganite ja ajakirjanduse koostööst ning tõi näite, kuidas ajakirjandus mingit teemat kajastab. Jüri Pihli sõnul on ta olulisem samm ministeeriumis süsteemi korrastamine. Siseminister peatus ka aprilli lõpus asetleidnud sündmustel ja nende kajastamisel ajakirjanduses.

ENPA direktor Valtteri Niiranen tõi viimaseid uudiseid Brüsselist ning rääkis ENPA tegevuse põhisuundadest.

Pressinõukogu esimees Eve Rohtla andis ülevaate Pressinõukogu tööst 2006. ja 2007. aastal. Eve Rohtla tõstatas valimiste eel üles kerkinud ajakirjanduseetilise probleemi. Nimelt on mitmed lehed liiga pehmelt suhtunud või lausa eiranud ajakirjanduseetika koodeksi punkti: reklaam ja suhtekorraldusmaterjal olgu auditooriumi jaoks selgelt eristatud ajakirjanduslikust materjalist. Eve Rohtla sõnul diskrediteerib see ajakirjanduse usaldusväärsust. „On taunimisväärne, et ikka veel ilmub Eesti ajalehtedes lugusid ja materjale, mille kohta võib vaid oletada, kas tegemist on arvamusartikli või kinnimakstud poliitilise tekstiga,“ lausus Rohtla..

EALLi juhatuse liige Toomas Leito tegi kokkuvõtte liidu 2006. majandusaastast ning tähtsamatest tegemistest eelmisel aastal ja tänavu. Samuti rääkis ta 2008. aasta plaanidest.

EALL üldkoosolek lõppes organisatsiooniliste küsimustega.

EALL

 


 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele