Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Ajalehetegijad arutlevad ajalehtede tuleviku üle

Tallinn, 5. september 2007. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) korraldab 11. septembril Tallinnas välisesinejaga seminari, kus räägitakse ajalehtede tulevikust ja muutustest, mida internet trükimeediale toob.

Rahvusraamatukogus toimuval seminaril "Kuhu liigub moodne ajaleht" esinevad ettekannetega Helsingi Ülikooli lektor Tiit Hennoste, meediaekspert Ilmar Raag ning USA ja rahvusvahelise taustaga ajaleheekspert ja multimeediakonsultant Martha Stone.

Tiit Hennoste räägib žanrilistest muutustest ajalehtedes ning sellest, kuidas internet muudab uudiste olemust ning ajakirjanduseetikat.

Ilmar Raag vaatleb, milline on ajakirjanduse osa uute ideede toomisel avalikku ellu ning kui palju võib leht ees minna, et lugeja selja tagant ära ei kaoks.

USA ajaleheekspert Martha Stone Chicagost kõneleb trendidest ajalehtede arengus USA ja maailma näitel. Stone arutleb oma ettekandes, kui kindel on tänapäeval uudise ja arvamuse vahesein ning mida toob endaga kaasa lugejate kaasamine lehetegemisse.

Seminari lõpetab paneeldiskussioon teemal "Lugeja loodud sisu kasutamine ajalehes". Paberlehe ja online väljaannete arengu kohta avaldavad arvamust Martha Stone, Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Postimees Online´i vastutav väljaandja Aivar Reinap ning Eesti Ekspressi peatoimetaja Priit Hõbemägi.

Seminari juhib meediaekspert ning Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

Seminar on mõeldud üleriiklike meediakanalite ning maakonnalehtede toimetajatele ja reporteritele. Kuna huvi seminari vastu on väga suur, siis tänaseks on seminarile registreerimine lõpetatud.

EALL

 


 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele