Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogus vahetus kolm liiget

Tallinn, 4. detsember 2007. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas Pressinõukokku kolm uut liiget, sest kolmel liikmel sai kaheaastane liikmeksoleku aeg täis.

EALL nõukogu vabastas Pressinõukogu liikme kohalt Eesti Ekspressi peatoimetaja Priit Hõbemägi, Eesti Televisiooni programmi nõustaja Raivo Suni ja Den za Dnjomi ajakirjaniku Nikolai Nortovi.

Pressinõukogu uued liikmed alates 1.detsembrist on Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Allan Soon ja Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

Lisaks uutele liikmetele kuuluvad Pressinõukokku Sakala peatoimetaja Eve Rohtla (esimees), Eesti Panga nõukogu nõunik ja sotsioloog Ivi Proos (aseesimees), Postimehe peatoimetaja Merit Kopli, advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, SL Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg, Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik ja Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling ja Delfi.

EALL

 


 

 

 

 Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele