Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Uue Ajalehelehe teema on keskkond

Tallinn, 6. november 2006. Projekti „Ajaleht koolitunnis” raames ilmus Eesti Ajalehtede Liidu (EALL), Eesti Pandipakendi, Eesti Taaskasutusorganisatsiooni ja Tetra Pak SIA koostöös kaks uut Ajalehelehte, mille teemaks on keskkond.

Ajalehelehe üheteistkümnes number on eestikeelne ja kaheteistkümnes venekeelne. Uues lehes kirjutab arvamusartikli Riigikogu liige Marko Pomerants. Oma sõna sekka ütlevad noorte seas hästi tuntud sportlased Kaia Kanepi ja Gerd Kanter, kirjanik Andrus Kivirähk ja näitleja Ursula Ratasepp.

Näitleja Kadri Adamson ning telemees Marko Reikop jutustavad, kuidas nad oma igapäevategemistes ja ostudes püüavad järgida keskkonnasõbralikkust ja olla säästlikud. Eestimaa puhtuse pärast ei valuta aga südant mitte üksnes täiskasvanud, vaid ka koolilapsed nii eesti kui vene õppekeelega koolidest. Ajalehelehest ei puudu ka temaatiline Pesakonna koomiks ning karikatuur.

Lehega kaasas käiv harjutustekogu pakub pisut peamurdmist igas vanuses koolilastele. Samas on koos täpsete tööjuhistega meisterdamist, mis jõukohased noorematele, kuid pakuvad tegutsemislusti isegi täiskasvanutele. Nii näiteks saab teada, kuidas enne karmi ja pimedat talve meisterdada lillepotist lindudele söögimaja või plekkpurkidest kaunid õuelaternad.

Ajaleheleht on mõeldud eelkõige gümnaasiumi ja põhikooli vanemate klasside õpilastele, süvendamaks harjumust tänapäeva kiires maailmas lugeda ajalehte. Koos eesti- ja venekeelse harjutuste koguga  sobib leht kasutamiseks nii meediaõpetuse, keeleõppe või muus ainetunnis.

Uute Ajalehelehtede esitlusi õpetajatele toimub kolm: 9. novembril kell 14 Tartus Toome konverentsimajas, Lossi 19; 16. novembril kell 12 Kohtla-Järvel linnavolikogu saalis, Keskallee 19 ning 17. novembril kell 14 Tallinnas keskkonnaministeeriumi saalis, Narva mnt 7a. Seminari esimeses osas räägime pakendjäätmetest ja taaskasutusvõimalustest, teises osas aga sellest, kuidas ajalehte tehakse. Seminarist osavõtt on tasuta. Iga osaleja saab kaasa ühe klassikomplekti jagu värskeid Ajalehelehti ning harjutuste kogu. Seminarile on oodatud kõik huvitatud õpetajad hoolimata õpetatavast ainest.  Osalemiseks on vaja registreerida Eesti Ajalehtede Liidus eall@eall.ee või telefonil 646 1005.

Varem on välja antud kümme Ajalehelehte, teemadeks euro, elukutse valik, integratsioon, valimised, Euroopa Liit, keeleõpe ja ajakirjandus.

EALL

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele