Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Priit Hõbemägi sai Pressinõukogu uueks liikmeks

Tallinn, 27. oktoober 2005. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas täna Pressinõukogu uueks liikmeks Eesti Päevalehe peatoimetaja Priit Hõbemägi ning vabastas seoses liikmeksoleku aja lõppemisega Eesti Ekspressi peatoimetaja Tiina Kaalepi.

Priit Hõbemägi vahetab Tiina Kaalepi välja alates 1. novembrist. Kuna Tiina Kaalep oli Pressinõukogu esimees, siis tuleb Pressinõukogul valida novembrikuu koosolekul uus esimees.

Vastavalt Pressinõukogu statuudile kutsub Eesti Ajalehtede Liit Pressinõukokku esindajaid ajakirjandusest ja väljastpoolt, nõukogu liikmed nimetatakse kaheks aastaks.

Lisaks ajakirjanduse esindajatele on Pressinõukogusse kaasatud autoriteetsed isikud ka meediavälistest sektoritest. Kokku on nõukogus kümme liiget. Alates 1. novembrist: Priit Hõbemägi, David Vseviov, Tarmu Tammerk, Aleksander Glikman, Väino Koorberg, Eve Rohtla, Kertu Saks, Martin Ehala, Nikolai Nortov ja Raivo Suni.

2002. aastal loodud Pressinőukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub meediaga vastuollu sattunule võimaluse leida kohtuväliseid lahendusi. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide kohta, arvestades ühelt poolt ajakirjanduse huve vabalt infot saada ja levitada ning teiselt poolt avalikkuse õigustatud huve suhetes ajakirjandusega.

EALL  

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele