Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressinõukogu valis esimeheks Tarmu Tammerki

Tallinn, 18. november 2005. Pressinõukogu valis 17. novembril uueks esimeheks Tarmu Tammerki, kes on Pressinõukogu liige olnud üle kolme aasta.

Uus esimees valiti, kuna Pressinõukogu eelmise esimehe Eesti Ekspressi peatoimetaja Tiina Kaalepi liikmeksoleku aeg sai täis.

„Pressinõukogu on igati oma vajalikkust tõestanud," ütles Tammerk. „Tuleb jätkata tema tegevuse tutvustamist ja hea ajakirjandustava selgitamist."

Tarmu Tammerk on 15 aasta jooksul töötanud ajalehtedes, raadios, uudisteagentuurides, meediaühenduses. Praegu on ta rahvusvahelise uudisteagentuuri Agence France-Presse Eesti korrespondent; teeb kaastööd Vikerraadio saatele Argipäev ning  BBC raadioprogrammidele.

Tammerk osales Eesti ajakirjanduseetika koodeksi väljatöötamisel ja Pressinõukogu loomisel. Viib läbi ajakirjanduse eneseregulatsiooni alast koolitust Ida- ja Kesk-Euroopa riikides.


Vastavalt Pressinõukogu statuudile kutsub Eesti Ajalehtede Liit Pressinõukokku esindajaid ajakirjandusest ja väljastpoolt, nõukogu liikmed nimetatakse kaheks aastaks. Tänasel koosolekul osales uue liikmena Eesti Päevalehe peatoimetaja Priit Hõbemägi.

Lisaks ajakirjanduse esindajatele on Pressinõukogusse kaasatud autoriteetsed isikud ka meediavälistest sektoritest. Kokku on nõukogus kümme liiget. Alates 1. novembrist: Priit Hõbemägi, David Vseviov, Tarmu Tammerk, Aleksander Glikman, Väino Koorberg, Eve Rohtla, Kertu Saks, Martin Ehala, Nikolai Nortov ja Raivo Suni.

2002. aastal loodud Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mille abil kodanikud saavad lahendada erimeelsusi ajakirjandusväljaannetega. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide kohta, arvestades ühelt poolt ajakirjanduse huve vabalt infot saada ja levitada ning teiselt poolt avalikkuse õigustatud huve suhetes ajakirjandusega.

PN/EALL  

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele