Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Vahur Kalmre koolitas Venemaa ajalehekujundajaid

Tallinn, 11. juuni. “Suurem osa Vene ajalehti teevad kujunduses alles esimesi samme sellel teel, mida Eesti on viimased kuus-seitse aastat käinud”, ütles Moskvast Venemaa ajalehekujunduse konverentsilt naasnud Vahur Kalmre.

Foto: Eurasia Foundation

Kalmre kõneles konverentsi kahesaja osavõtja ees Eesti kogemustest üleminekul mustvalge ajalehe kujundamiselt värvilisele; tema meistriklass oli aga pühendatud Eesti ajalehtede redisaini õppetundidele. “Venelaste huvi praktiliste näpunäidete järele oli nii suur, et raske oli konverentsi vaheajal majast välja pääseda”, ütles Kalmre.

Tartu Postimehe vanemtoimetaja, Postimehe kujundustoimetaja ning mitme Eesti ajalehe kujunduse autor Vahur Kalmre oli üks kolmest konverentsi välisesinejast. Koos temaga jagasid venelastele oma teadmisi üleilmselt tuntud USA Missouri ülikooli ajalehekujunduse professor Daryl Moen ja Hispaania ajalehekujunduse ühingu president Javier Errea.

4.-6. juunini Moskvas toimunud Venemaa esimene ja rahvusvaheline ajalehekujunduse konverents oli korraldatud kokkuvõtteks Venemaa esimesele ajalehekujunduse konkursile. Ürituse korraldasid meediaorganisatsioonid IREX Media ja Eurasia Foundation. Kokku oli tulnud ligi kakssada ajalehekujundusega rohkem või vähem seotud huvilist üle kogu Venemaa, sealhulgas ka Siberist ja Baikali äärest.

EALL

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele