Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Pressisõber on Marko Pomerants, pressivaenlane Rein Lang

Tallinn, 10. detsember 2004. Tänavuaastaseks pressisõbraks valis Eesti Ajalehtede Liit (EALL) veenva häälteenamusega sotsiaalminister Marko Pomerantsi, sama ülekaalukalt osutus pressivaenlaseks riigikogu asespiiker Rein Lang.

Marko Pomerants pälvis pressisõbra tiitli tänu oma avatusele ning valmisolekule suhelda meediaga ka keerulistes olukordades.

“Vaatamata ametile sotsiaalministri vastutusrikkal ja tundlikul positsioonil, kus aasta jooksul on olnud palju probleeme, on Marko Pomerants oskusliku meediasuhtlusega neist auga välja tulnud,” ütles EALL nõukogu esimees Igor Rõtov auhinda üle andes.

Pressivaenlaseks valiti üksmeelselt endine meediategelane, nüüdne poliitik Rein Lang. “Saulusest on saanud Paulus”, märkisid toimetuste esindajad valimiste arutelus. Langi üleolevast suhtumisest meediasse kõneleb ilmekalt maakonnalehe päringule vastuseks saadetud e-kiri, milles Lang palub end infosooviga rohkem mitte tülitada.

Pressisõbra ja -vaenlase valis ajalehtede liidu täiskogu, kus igal ajalehel oli hinnangu andmiseks üks hääl. Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille valmistavad Kuldgraali metallikunstnikud, pressivaenlane auhinda ei saa. Tegemist oli juba üheteistkümnenda korraga, mil EALL valib aasta pressisõbra ja –vaenlase.

EALL

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele