Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Ajalehtede Liit peab täiskogu, valib pressisõbra

Tallinn, 9. detsember 2004. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) täiskogu valib homme, 10. detsembril Tallinnas aasta pressisõbra ja pressivaenlase. 

Pressisõbra valimise eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu sellele, kuidas avaliku elu tegelased suhtlevad ajakirjandusega ja selle läbi avalikkusega. Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille valmistavad Kuldgraali metallikunstnikud. Pressisõbra tiitlit antakse välja seetõttu, et Ajalehtede Liidu meelest on oluline luua keskkond, mis soodustab informatsiooni kättesaadavust ja avalikku suhtlemist.

EALLi täiskogu nimetab homme ka aasta pressivaenulikema avaliku elu tegelase.

EALLi täiskogul arutatakse ajalehtede ühisorganisatsiooni tegevust sel aastal ja plaane uueks aastaks. Täiskogu valib nõukogu ja selle esimehe. 2004. aastal juhtis EALLi nõukogu Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov.

Pressinõukogu esimees Tiina Kaalep teeb ülevaate pressikaebustega tegeleva Pressinõukogu tööaastast. Toomas Hendrik Ilves arutleb Eesti ajakirjanduse võimaluste üle mõjutada europrotsesse. 

41 ajalehte ühendav Ajalehtede Liit tegeleb ajalehtede ühiste probleemide lahendamise ja ühishuvide esindamisega. Olulisel kohal on ajalehetöötajate koolitus ja sõnavabaduse kaitse.

EALL

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele