Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Ajalehtede Liidu nõukogu juhib 2004. a Igor Rõtov

Tallinn, 19. detsember. 41 ajalehte ühendava Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu esimees järgmisel aastal on Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov.

Ametisse astuv Rõtov ütles eelmisel nädalal toimunud EALLi täiskogul, et soovib EALLi püsimist sedavõrd maineka organisatsioonina, et selle igapäevatöös nime teinud mehed kutsutakse juhtima riigi suurimat ajalehte.

Lõppeval aastal juhtis nõukogu tööd Maalehe vastutav väljaandja Agu Veetamm. Lahkumiskõnes ütles Veetamm, et 14 aastat ühist tegutsemist on näidanud, et EALL on koos tegutsemiseks hea platvorm. Tugeva ja hästi toimiva organisatsiooni maine on EALLil ka rahvusvahelisel tasandil.

EALLi nõukogu esimees vahetub rotatsiooni korras igal aastal.

EALL 12-liikmelises nõukogu uuteks liikmeteks said Eesti Päevalehe peatoimetaja Priit Hõbemägi, ajalehtede Estonija ja Vesti vastutav väljaandja Pavel Ivanov ning nädalalehe Den za Dnjom peatoimetaja Jana Tshernogorova. Eelmisest koosseisust jätkavad  nõukogu liikmetena Peep Kala (Järva Teataja, Sakala, Virumaa Teataja), Priit Leito (SL Õhtuleht), Margus Mets (Pärnu Postimees), Kaie Nagelman (Põhjarannik/Severnoje Poberezhje), Viljar Ots (Eesti Ekspress), Erik Roose (Postimees), Tõnis Tõnisson (Nädaline), Agu Veetamm (Maaleht).

Tänati Tarmu Tammerki seitsme aasta pikkuse tegevuse eest EALL tegevjuhina. Lahkumissõnumis EALLile soovitas Tammerk jätkata ülevalt alla kõiki tasandeid katva ajaleheorganisatsioonina, mis on Eesti oludes olnud edukas mudel.

Täiskogu kinnitas ka liidu eelarve ja liikmemaksud 2004. aastaks. Pressisõbraks valiti Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver ja pressivaenlaseks Kaitsejõudude peastaabi teavitusteenistuse ülem Peeter Tali.

Uue tegevdirektori valimine on lõpusirgel. Eeldatavalt asub tegevjuht tööle 1. jaanuarist 2004. Tammerk asus novembris tööle ajalehe Postimees peatoimetajana.

EALL

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele