Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Kolmas rühm Venemaa ajakirjanikke tutvus Eesti arenguga

Tallinn, 15. detsember. Täna lõpetab tutvumisreisi Eestisse grupp Moskva ja Peterburi ajakirjanikke, kes Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) võõrustamisel tutvuvad siinse arenguga ning uurivad Eesti integratsiooniprogrammi elluviimist.

Tegemist on kolmanda grupiga programmist, mille vahendusel Venemaa ajakirjanikud õpivad tundma viimase aja muudatusi Lätis ja Eestis. Õppereiside seeria toimub inimõiguste organisatsiooni Freedom House vahendusel ja USA välisministeeriumi rahalisel toetusel.

"USA on huvitatud, et NATO ja Euroopa Liidu laienemise järel oleks Balti riikide ja Venemaa suhted rajatud hästiinformeeritud alusele," ütles Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) tegevdirektor Tarmu Tammerk. "Ajakirjandusel on siin täita suur roll."

Seekordses ajakirjanike rühmas on esindatud Venemaa ajakirjandusväljaanded Kommersant, Rossija, Gazeta, Peterburgski Tshas Pik, Novaja Gazeta, Sankt Peterburgskije Vedomosti ja telekompanii TV Tsentr.

Eestis kohtusid Venemaa ajakirjanikud rahvastikuminister Eldar Efendijevi, integratsioonifondi juhataja Mati Luige ja välisministeeriumi poliitka planeerimise osakonna direktori Raul Mälguga. Vesteldi presidendi rahvusvähemuste ümarlaua liikmetega ning külastati riigikogu Eesti-Vene rühma. Toimus kohtumine Tallinna Pedagoogikaülikooli slaavi filoloogia
osakonnas.

Külalistele pakkus suurt huvi keelekümbluse metoodika, mida kasutatakse Läänemere Gümnaasiumi kümblusklassides. Muljet avaldas ka avatus, millega Venemaa ajakirjanike rühma võeti vastu rahuoperatsioonide keskuses.

Eelmised Venemaa ajakirjanike rühmad külastasid Eestit ja Lätit juunis ja septembris.

EALL

Osavõtjad:
1. Anatoli Agrafenin, Sankt Peterburgskiye Vedomosti
2. Anton Bilzho, Gazeta, Moskva
3. Elena Bocharova, Novaja Gazeta, Moskva
4. Aleksander Chizhenok, TV Center, Peterburg
5. Natalia Loginova, päevaleht Rossija, Moskva
6. Irina Mikhalchenko, teleprogrammide juht, Baltic Media Holding, Peterburg
7. Olga Nabokova, Peterburgski Chas Pik
8. Boris Volkhonski, Kommersant, Moskva

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele