Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Ettetellitavatel lehtedel käibemaksu tőusu ei tule: rahandusminister

Valitsus on otsustanud esialgu ettetellitavatele ajalehtedele käibemaksu mitte lisada, ütles rahandusminister Siim Kallas. Sellest kirjutab 12.mai Postimees, kus on avaldatud käibemaksuteemaline ETA uudis.

Kallas ütles ajakirjanikele, et ajakirjanduse käibemaks on valitsuse maksupoliitika kavast välja jäetud, sest teema tundub valuline.

"Mis seal salata, muudatus oleks pőhjendamatu, sest lööb tősisemaid lehti ja maakonnalehti," sőnas rahandusminister ETA teatel.

Kuigi valitsusel on Kallase väitel omad probleemid maksupoliitika ühildamisel Euroopa Liidu omaga, jäeti ajakirjanduse käibemaksustamine praegu valitsuse plaanidest välja.

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) on seisukohal, et valitsuskoalitsiooni liikmete ettepanekud trükiajakirjanduse maksukoormuse tőstmiseks viivad hinnatőusule. Seepärast tuleb EALLi hinnangul Eestil liitumisläbirääkimistel Euroopa Liiduga jääda ajakirjanduse nullprotsendilise käibemaksu juurde.

Praegu on Eestis ettetellitava ajakirjanduse käibemaks nullprotsendiline, üksikmüügil aga 18 protsenti.

Valitsus plaanib aga tősta käibemaksu teatri- ja kontserdipiletitele ning matusetarvetele. Teatri- ja kontserdipiletite nullprotsendiline käibemaksumäär tahetakse asendada viieprotsendilise maksumääraga; sama kehtib matusetarvete kohta.

(12.mai 2000 Postimehe pőhjal)

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele