Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Tuleb Eesti ajalehtede kujunduskonkurss

Tallinn, 4.nov. 1999. Eesti Ajalehtede Liit ja Tartu Ülikooli ajakirjandusosakond hakkavad koos läbi viima iga-aastast Eesti ajalehtede kujunduskonkurssi.

Konkursi eesmärk on hinnata erinevaid lehekülgi ja elemente ajalehtedes ning seeläbi edukamate näidete varal arendada Eesti ajalehtede visuaalset külge.

Konkurss on avatud kőigile Eesti ajalehtedele, olgu päeva- vői nädalalehtedele, olgu täisformaadis vői tabloidformaadis lehtedele. Konkursile vőib esitada näiteid kogu 1999. aastast ning seekord on vőistluskategooriaid seitse (kogu kujundus, esileheküljed, uudisteküljed, spordiküljed, olemuslugude küljed, sajandilőpu küljed ning avatud rühm).

Konkursile esitatavad näited tuleb esitada hiljemalt 15. jaanuariks 2000, seitsmeliikmeline zürii hindab näiteid jaanuari lőpus.

Kujunduskonkursi reeglid töötasid maailma ja Skandinaaviamaade analoogsete konkursside eeskujul välja Vahur Kalmre, Roosmarii Kurvits ja Tiit Hennoste, konkursi läbiviija on Vahur Kalmre.

Ka seni on Ajalehtede Liit korraldanud ajalehtede kujunduskonkursse, kuid need on olnud pühendatud vaid ühele teemale. Käesolevaga alustatakse Eestis täiemőőtmelist ning teiste Euroopa riikidega vőrreldavat ajalehtede kujundusvőistlust.

Kujunduskonkursi reeglid

Lisainfo: Vahur Kalmre, tel 27/ 390 303, e-mail vahurk@postimees.ee; Eesti Ajalehtede Liit, tel 646 1005, e-mail eall@netexpress.ee

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele