Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

Peatoimetaja päev

3. mail kl 14-17 toimub Tallinnas Olümpia hotelli konverentsikeskuse saalis Alfa 2 peatoimetaja päev. See on ajalehtede sisumuutustele pühendatud arutluskoosolek, kus seekord peateemadeks lehelugeja ootused linnas ja maal, ning Interneti mőju lehtedele.

Üle-eestiliselt uuritakse praegu lehelugejat arvuliselt, kuid mitte selle järgi, kes ta on ja millest huvitub. Millised lugejatüübid on 2001. a Eestis? Millised on lugeja ootused linnas ja maal? Kuidas ajalehed oma lugejaid tundma őpivad? Uurija vaate esitab Tartu Ülikooli ajakirjandusőppejőud Peeter Vihalemm, sőna ütlevad sekka lehetoimetajad nii üleriiklikest kui maakonnalehtedest. Eesti Päevalehe peatoimetaja Priit Hőbemägi analüüsib Eesti päevaleheturgu ja küsib: kas lahing on lőppenud?

Kuigi uue meedia firmad tőmbavad kogu maailmas koomale, on Interneti mőju ajalehtedele endiselt päevakorras. Millised on avastamata vőimalused ajalehtede jaoks? Kui kaua kestavad veel tasuta lőunad ehk tasuta online? Millised on senised őppetunnid kokkupuudetest uue meediaga? Online ajakirjandus ja usaldusväärsus: kas need sobivad kokku?

Kuna 3. mai on ka ülemaailmne pressivabaduse päev, siis on oodatud ka selleteemalised arvamusavaldused.

EALLi kevadise täiskogu raames tehakse ülevaade EALLi tegevusest 2001. a esimese poole jooksul.

Üritusele on oodatud peatoimetajad, tegevtoimetajad, väljaandjad, meediakorrespondendid.

Peatoimetaja päeva lőpetab vastuvőtt “klaas veini”, mis on pühendatud rahvusvahelisele pressivabaduse päevale.

Osalemiseks on vajalik registreeruda EALLis hiljemalt 30. aprilliks, e-post eall@eall.ee, tel 646 1005.

EALL

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele