Esilehele
Esilehele
Esilehele
TRÜKI  |  IN ENGLISH

2000.a. kujunduskonkursi parimad selgunud

Tartu, 28.jaanuar 2001. Aasta parima auhinna sai Pärnu Postimees ning kogu kujunduses hinnati parimateks Postimees, Äripäev ja Järva Teataja.

Eesti ajalehtede kujunduskonkursil 2000 anti välja üks "Aasta parima" auhind. Pärnu Postimees sai selle jätkuvalt heade ideede eest olemuslugude serveerimisel. Zürii andis välja ühe kuldauhinna, 15 hőbeauhinda, 6 äramärgitu auhinda ning 7 "Ohoo!" eriauhinda.

Kuldauhinna sai Pärnu Postimees olemuslugude kategoorias külgede eest "Pikamaajuht näeb Euroopat parklates ja piirijärjekordades, (27.5.)

Kolm hőbeauhinda sai Postimees, kogu kujunduse kategoorias ning kahe uudiskülgede komplekti eest.

Hőbeauhinna said veel Äripäev kogu kujunduse kategoorias, Järva Teataja kogu kujunduse kategoorias ja esikülgede eest, Eesti Ekspress lisa Areeni esikülgede eest ning olemusloo "Gurmaani unistused poelettidel" (14.12.) eest, Virumaa Teataja esikülgede eest, SL Őhtuleht uudistekülgede eest, Maaleht olemusloo "Kellele iluks, kellele tüliks" (9.11.) eest ning Pärnu Postimees olemusloo "Pärnu jőe kallastele sobiks hästi tervisespordi ringrada" (15.11.) eest.

Avatud rühmas anti hőbeauhind veel SL Őhtulehele foto värvikasutuse eest (24.10.) ning Pärnu Postimehele joonistuste kasutamise (10.5. ja 18.10.) ja olemusloo juures foto kasutamise eest (22.11.).

Ühekokku osales konkursil 18 ajalehte 135 vőistlustööga. Auhindu said kümme ajalehte (Postimees, Eesti Ekspress, Äripäev, SL Őhtuleht, Maaleht, Pärnu Postimees, Järva Teataja, Virumaa Teataja, Metsamees, Lääne Elu).

Konkursi ţüriisse kuulusid Roosmarii Kurvits ja Tiit Hennoste Tartu Ülikoolist, Olavi Rantalainen Soome Ajalehtede Liidust, kunstnikud Ahto Meri ja Andrus Peegel, Eesti Meediakeskuse juhataja Taimi Kalvet ning Eesti Meedia meediadirektor Vahur Kalmre.

Ţürii arvates oli konkursile esitatud vőistlustööde tase kőrgem ja samas ühtlasem kui eelmisel aastal. Konkursil oli mitmeid uusi osalejaid, kelledest mőned üllatasid oma taseme ja ideedega. Lehekülgede kujundamisel on kasutusele vőetud ka mitmeid uusi keerulisemaid vőtteid, eriti fotode kasutamise osas. Selgelt on aastaga paremaks läinud just fotode ning teabegraafika kasutamine, uue trendina oli näha joonistuste palju enamat kasutamist kui 1999. aastal.

Kujunduskonkursi korraldajad olid Eesti Ajalehtede Liit ja Tartu Ülikooli ajakirjandusosakond, konkurssi toetasid Eesti Meedia, Ekspress Grupp ja Kroonpress.

Vahur Kalmre,
konkursi läbiviija
07/390303

Pikem kokkuvőte konkursist.

 
Eesti Ajalehtede Liit

Pärnu mnt 67A
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 1005
Fax. +372 631 1210
eall@eall.eeTagasi  -  Esilehele