Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi kaks õigeksmõistvat otsust

Tallinn, 20. detsember 2005.  Pressinõukogu arutas 15. detsembril toimunud koosolekul ühte kaebust Narvskaja Gazeta peale ning ühte Eesti Ekspressi peale ning tegi mõlema lehe suhtes õigeksmõistvad otsused.

Narvskaja Gazetas 27. oktoobril ilmunud artikli „Kohaliku võimu valimised on toimumata jäänud” peale esitas kaebuse Nadežda Sinjakova., kes leidis, et artikkel sisaldab kontrollimata fakte ning kriitika alla sattunutelt pole võetud kommentaare. Narvskaja Gazeta selgitas, et tegu on arvamusartikliga, mille autor on Narva  opositsiooniline poliitik Aleksandr Gamazin.

Pressinõukogu otsustas, et Narvskaja Gazeta ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu ning ajalehel on õigus avaldada erinevaid poliitilisi seisukohti väljendavaid arvamusavaldusi.

Pressinõukogu arutas ka Antti Looduse kaebust Eesti Ekspressis 22. septembril ilmunud artikli „Küberpastor kriminaaluurimise all” peale. Antti Loodus leidis, et artikli pealkiri sisaldab eksitavat infot ning rikub süütuse presumptsiooni.

Eesti Ekspress vastas, et pealkiri põhines artiklis toodud faktidel ja ei ole eksitav. Leht on seisukohal, et Antti Looduse tegusid ei saa käsitleda lahusolevana tema isikust ning asjaolu puhul, et politsei on algatanud kriminaalmenetluse tegude, mitte isiku suhtes, on tegemist puhtalt kriminaalprotsessi reeglitega.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest artikli pealkiri põhineb selles esitatud faktidel. Pressinõukogu leidis ka, et leht ei ole rikkunud süütuse presumptsiooni põhimõtet.  

Pressinõukogu otsused allkirjastas nõukogu esimees Tarmu Tammerk.

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele