Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu saab detsembrist uue liikme

Tallinn, 30. oktoober 2009. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas eilsel koosolekul Pressinõukogu uueks liikmeks alates 1. detsembrist Delovõje Vedomosti  peatoimetaja Veera Prohhorova, kes vahetab välja varem Delovõje Vedomostit  Pressinõukogu esindanud Allan Soone.

Vastavalt Pressinõukogu statuudile kehtivad Pressinõukogu liikme volitused kaks aastat. Allan Soonel saab Pressinõukogu liikmena kaks aastat täis novembris.

Alates 1. detsembrist on Pressinõukogu koosseis: Postimehe peatoimetaja Merit Kopli (esimees), Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi juhataja ja sotsioloog Ivi Proos (aseesimees),  advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Veera Prohhorova, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk ning Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2 ja Delfi.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele